2604, 2018

Kaj kaznovanje zdravnikov prinaša pacientom?

Ker je uredba izjemno škodljiva predvsem za bolnike, smo se v Sindikatu zdravnikov družinske medicine skupaj s Sekcijo primarnih pediatrov Slovenije in v sodelovanju z različnimi društvi bolnikov odločili, da s posledicami škodljive ureditve seznanimo tako stroko kot tudi širšo javnost.

1312, 2017

Skupna izjava organizacij družinske medicine v Sloveniji

Objavljamo skupno izjavo vseh organizacij družinske medicine v Sloveniji, v kateri politične odločevalce pozivamo, da nemudoma sprejmejo odločne ukrepe, ki bodo prebivalcem Slovenije v najkrajšem možnem času zagotovili varno in kakovostno oskrbo v družinski medicini.

112, 2017

Prijava vzporednega razpisovanja na več delovišč

Zdravniška zbornica Slovenije je na pobudo in v sodelovanju s PRAKTIK.UMom objavila vzorca dopisov, s katerima lahko zdravniki na primarni ravni svoje delodajalce opozarjajo na nedopustnost njihovega vzporednega razpisovanja na več delovišč.